З 2013 року принципово зміниться порядок реєстрації прав на нерухомість – замість бюро технічної інвентаризації її здійснюватиме

ДЕРЖАВНА РЕЄСТРАЦІЙНА СЛУЖБА (УКРДЕРЖРЕЄСТР)

 

Визначено новий концептуальний підхід  до побудови системи державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень за принципом «єдиного вікна», який полягає в тому, що проведення державної реєстрації речових прав як на земельні ділянки, так і на об’єкти нерухомого майна, розміщені на них, а також обтяжень таких речових прав повинно здійснюватися в одному державному реєстрі.

Зміни стосуються також і порядку оформлення права власності на нерухоме майно формуватимуться в процесі державної реєстрації прав та видаватимуться  державними реєстраторами разом із витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

   Що потрібно  зробити, щоб продати нерухомість з 2013 року?

З 1 січня для продажу нерухомості не потрібно отримувати витяг з реєстру прав власності.

Нотаріус, який посвідчує операцію з нерухомим майном, має доступ до електронного реєстру прав та має можливість побачити й роздрукувати витяг просто у сфері в офісі.

   Зареєструвати власність стане простіше.

Після укладання договору нотаріус, який посвідчив цей договір, одразу є реєструє право власності набувача на придбану нерухомість.

Відтак нотаріуси – і приватні, і державні – як спеціалісти суб’єкти Укрдержреєстру, здійснюють функції державного реєстратора.

Що буде з БТІ?

Комунальні підприємства проводять інвентаризацію та готують проектну документацію для новозбудованої або реконструйованої нерухомості.

З 2013 року в разі продажу нерухомого майна проводити обов’язкову інвентаризацію не потрібно.

Громадянам необхідно звернутися до БТІ для виготовлення нового технічного паспорту у випадку перепланування  свого помешкання.

! Якщо у покупця є підозри, що в приміщенні, яке він придбає, мали місце незаконні перепланування, він може наполягати на проведенні інвентаризації та звернутися до БТІ!

З 1 СІЧНЯ 2013 РОКУ ВІДДІЛЕНЯ УКРДЕРЖРЕЄСТРУ ПРАЦЮЮТЬ ПО ВСІЙ КРАЇНІ

  Для реалізації відповідної державної політики та організації роботи, пов’язаної із забезпеченням діяльності у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, на території Одеської області у складі реєстраційної служби Головного управління юстиції в Одеській області створено відділ державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та відповідні 30 підрозділів державної реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційних служб територіальних управлінь юстиції Одеської області.

Ми завжди готові надати Вам юридичну допомогу і якісно в найкоротший термін зможемо запропонувати варіанти рішень ваших питань пов’язаних з Реєстраційної службою Головного управління юстиції в Одеській області та Реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції.